• 01
  • 02
  • 	03
  • 04

Stegna

stegna4Stagna wraz z okalającymi terenami gminy to jedne z najbardziej unikatowych miejsc na Mierzi Wiślanej. Dzięki wyjątkowemu położeniu w sąsiedztwie wód Morza Bałtyckiego oraz rzek Wisły i Szkarpawy w otoczeniu borów sosnowych i dostępem do szerokich plaż bogatych w bursztyn to miejsce do każdego rodzaju wypoczynku.


Dla aktywnych są do wyboru turystyczne trasy piesze, rowerowe oraz wodne, coś dla siebie zajdą również miłośnicy sportów wodnych i wędkarze.

Miejsca, które warto zobaczyć to: kościół parafialny p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie z końca XVII w, gdzie corocznie odbywa się letni Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Warte obejrzenia są również: żuławskie domy podcieniowane, zabytki hydrotechniki: Stacje pomp w Rybinie-Chłodniewo i Osłonce, Śluza „Gdańska głowa" w Żuławkach, oraz Wiatrak „Koźlak" w Drewnicy. Warto także zarezerwować sobie czas na przejazd kolejką wąskotorową: Żuławską koleją dojazdową.

Poza Stegną warto odwiedzić: Junoszyno, Jantar i Mikoszewo, którego największymi atrakcjami są zabytkowe zabudowania dawnej przeprawy promowej oraz rezerwat „Mewia Łacha" gdzie można zobaczyć kolonie lęgowe wielu gatunków rzadkich ptaków w otoczeniu unikatowego krajobrazu Delty Wisły.

W sezonie letnim Stegna, Jantar i Mikoszewo oferują wczasowiczom liczne imprezy, festyny, koncerty i turnieje piłki siatkowej oraz nożnej. W Stegnie, w lipcu i sierpniu, odbywają się koncerty organowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego. W Jantarze organizowane są Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Dużym powodzeniem cieszy się również Ogólnopolski Zlot Żeglarski.

Dodatkową atrakcją jest możliwość przeprawienia się promem na Wiśle w Świbie, działającym w sezonie letnim (od 1 maja do 20 października). Przeprawa znacznie skraca drogę z Mierzei Wiślanej w stronę Trójmiasta, a przy okazji można przejechać przez unikatowy most pontonowy w Sobieszewie.

rybactwo i morze.jpg

rybacka brac mierzei

europejski fundusz morski i rybacki.jpg

Rozwój przedsiębiorstwa OW Krakus poprzez powstanie dodatkowe ośrodka Krakus III

Cel operacji:

Rozwój przedsiębiorstwa poprzez budowę ośrodka wypoczynkowego Krakus III, wprowadzenie dodatkowych miejsc noclegowych, utworzenie 2 miejsc pracy.

Beneficjent:

Ośrodek Wypoczynkowy "Krakus I,II" S.C. Andrzej, Grażyna Szczepkowscy

Program Operacyjny „Rybactwo i Morze”


plansza informacyjna PFR poziom

© 2017 KRAKUS. Designed web-domino