• krakus-bryczka
  • krakus 1
  • ośrodek
  • Morze
  • rzeźby

Masaż mięśniowo - powięziowy

masaz big

Każda sesja masażu jest poprzedzona wcześniejszą konsultacją z klientem. Po rozpoznaniu potrzeb danej osoby dobieram odpowiednie techniki. Wykonuję masaże zarówno lecznicze skupione na uwalnianiu bólu oraz napięć, jak i relaksacyjne. Głównie wykorzystuję metody tkj. mięśniowo powięziowe uwalnianie i hawajska praca z ciałem Lomi Lomi Nui.

 

MASAŻ MIĘŚNIOWO - POWIĘZIOWY

Poprzez głęboki masaż mięśniowo powięziowy można dotrzeć do samego źródła napięć oraz bólu. Powięź to unerwiona i unaczyniona tkanka łączna, która oplata wszystkie części ciała. To ona nadaje naszemu ciału strukturę. Jeśli wyobrazimy sobie pomarańczę to biała błonka w niej, która nadaje formę temu owocu, będzie właśnie powięzią. Jest to sieć, która łączy wszystkie struktury w naszym ciele. Jeśli zamieszkują w niej napięcia, zaciska ona mięśnie, co prowadzi do bólu i niewygodny w ciele. Zdrowa powięź jest elastyczna i nawodniona. Z wiekiem - poprzez stres, złe odżywianie, niedostateczne nawodnienie organizmu oraz utrzymywanie niekorzystnej pozycji ciała - powięź sztywnieje. Przyczynia się to do mniejszej mobilności w ciele, bóli różnego rodzaju, zastygnięcia ciała w jakiejś formie np. garbienia się, zablokowania przepływu energii w ciele, co może prowadzić do chronicznego zmęczenia oraz braku odczuwania własnego ciała.

Masaż ten charakteryzuje się głębokim, powolnym, pełnym obecności, rozluźniającym dotykiem. Mięśniowo powięziowe uwalnianie to połączenie głębokiej uważności oraz precyzji dotyku.

Korzyści z masażu:
- zmniejszenie dolegliwości bólowych takich jak: bóle pleców, migreny, rwa kulszowa, napięcia w szyi, karku, barkach itp.,
- uwolnienie chronicznych bóli i napięć,
- poprawa mobilności ciała,
- zwiększenie przepływu energii w ciele,
- wyciszenie umysłu,
- pogłębienie świadomości ciała i oddechu,
- głębokie rozluźnienie.

Cena: godzina – 100 zł, półtora godziny 150 zł, dwie godziny 200 zł

 

MASAŻ LOMI LOMI NUI

Masaż Lomi Lomi Nui wywodzi się z Hawajów. Jest to swego rodzaju rytuał w trakcie którego osoba otulona dotykiem pełnym szacunku i uważności w atmosferze kojącej muzyki, świec i pięknych zapachów poddaję się uzdrowieniu ciała i ducha. Jako masażystka stwarzam odpowiednie warunki by osoba mogła odpuścić napięcia i skontaktować się głębiej z własnym ciałem. Wówczas często odpowiedzi przychodzą same i mądrość jaką każdy z nas w środku niesie może się ujawnić. Do masażu jak do rytuału można podejść z intencją.

Masaż Lomi Lomi Nui wykonuje się przedramionami i dłońmi przy użyciu oleju. Charakterystyczne dla niego są długie, płynne ruchy oraz elementy rozciągające mięśnie wokół stawów barkowych, biodrowych i szyi. Osoba masująca porusza się wokół stołu tańcząc, co wzmacnia energetykę masażu.

Cena: godzina – 100 zł, półtora godziny 150 zł, dwie godziny 200 zł

 

Masaże wykonuje: Anna Szczepkowska. Masażystka mięśniowo - powięziowego rozluźnienia oraz masażu lomi lomi nui.
Prowadzi zajęcia powięziowej jogi jin. Więcej informacji - kliknij tutaj
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon: 535 318 279
www.pelniazycia.eu

 

© 2017 KRAKUS. Designed web-domino